تبلیغات
کاریکاتور - کاریکاتورهای رسانه های عرب زبان
 
کاریکاتور برای دانستن بهتر

کاریکاتورهای رسانه های عرب زبان

نوشته شده توسط :راز
چهارشنبه 14 مهر 1389

در کاریکاتورهای امروز رسوایی جدید نظامیان صهونیست، تنش های سیاسی در لبنان و همه پرسی جنوب سودان بیشترین توجه رسانه های جهان عرب را به خود اختصاص داده است.

روزنامه الوطن عربستان
1. با اشاره به تعلیق مذاکرات سازش مواجه شدن با مانع شهرک سازی رژیم صهیونیستی، "جرج میچل" فرستاده اوباما به خاورمیانه را ناتوان از هر گونه تحرکی در پیشبرد این مذاکرات دانسته است.


2. در کاریکاتوری دیگر قلب تپنده جهان را منابع نفتی دانسته است که فکر و ذهن ابرقدرتهای جهان برای استیلا بر این منابع را به خود معطوف کرده است.


روزنامه النهار لبنان
به تنش های سیاسی در لبنان میان دو جریان 14 مارس و 8 مارس در مسئله دادگاه بین المللی ترور رفیق حریری (نخست وزیر لبنان) اشاره داشته است. که یکی از آنها بر پیگیری این مسئله تاکید داشته و دیگری بر لزوم توقف آن با توجه به بین المللی شدن یک مسئله داخلی لبنان تاکید می ورزد.


روزنامه العرب الیوم اردن
با اشاره به اهانت اخیر نظامیان صهیونیستی به اسیر زن فلسطینی، این مسئله را ناشی از طرحهای صلح و سازش اعراب با این رژیم دانسته است که بر وقاحت آنها افزوده است.روزنامه الوطن عمان
در کاریکاتوری همه پرسی  تعیین سرنوشت جنوب سودان را مورد توجه قرار داده است که در آن سازمان ملل و دیگر قدرتهای غربی در نظر دارند با آن یکپارچگی و وحدت سودان را از بین برده و موجبات تقسیم این کشور را فراهم آورند.


روزنامه الاتحاد امارات
در بخش کاریکاتور روز نگاهی طنز از دعوت طرف فلسطینی به حضور در مذاکرات در سایه شهرک سازی ها داشته است. بر این اساس، تشکیلات خودگردان به نشستن بر روی صندلی دعوت شده که از آن خون می چکد و بر روی میز مذاکرات هم جام زهر قرار داده شده است!


خبرگزاری مهر
Daily link

درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


آمار وبلاگ:
<