تبلیغات
کاریکاتور - نگاهی به کاریکاتور روز رسانه های عربی
 
کاریکاتور برای دانستن بهتر

نگاهی به کاریکاتور روز رسانه های عربی

نوشته شده توسط :راز
شنبه 10 مهر 1389

در کاریکاتورهای امروز چالش های پس از جنگ در عراق و افغانستان و مذاکرات مستقیم سازش بیشترین توجه رسانه های جهان عرب را به خود اختصاص داده است.

روزنامه البیان امارات
در کاریکاتورو روز خود به روند تصاعدی مشکلات نیروهای بیگانه (ناتو) در افغانستان اشاره کرده است که سال جاری را به خونبارترین سال برای آنها تبدیل کرده است.

خبرگزاری فلسطین الیوم
در دو کاریکاتور متفاوت انتقاداتی را نسبت به تداوم مذاکرات مستقیم میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی در شرایط کنونی وارد آورده است. در نخستین کاریکاتور که با تیتر "تضمین های آمریکا به اسرائیل در برابر توقف شهرک سازی" منتشر شده، در واقع طرف فلسطینی دست و پا بسته در برابر بوکسور قوی هیکل اسرائیلی آماده نوش جان کردن ضربات متعدد است.


در دومین کاریکاتور ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان در تلاش برای به نتیجه رساندن مذاکرات نشان داده شده است. این در حالی است که ابومازن روی تخمی نشسته که جنس آن از سنگ!


روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی

امروز در بخش کاریکاتور روز خود با تیتر "آینده عراق" به وضعیت نه چندان امیدوار کننده پیش روی این کشور در سالهای آتی به علت عدم ثبات سیاسی و امنیتی اشاره شده است. در تصویر عبارت "خدا می داند" [خدا می داند چه می شود] روی پرچم عراق نقش بسته است.روزنامه المستقبل لبنان
با تیتر "ویروس استاکس نت به چین رسید" به حمله این ویروس خطرناک به رایانه های موجود در این کشور اشاره کرده است که تبعات فراوانی در پی داشته است. البته [در تصویر] مقامات پکن در نظر دارند با بستن دروازه های دیوار چین از عواقب این حمله ویروسی بکاهند در حالی که ویروس استاکس نت از سوراخ موشی کوچک در چین رخنه کرده است.


روزنامه الوطن عربستان
انتشار کاریکاتورهای اهانت آمیز در دانمارک را سوء استفاده از آزادی بیان دانسته است.

Daily link

درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


آمار وبلاگ:
<