تبلیغات
کاریکاتور - کاریکاتور روز رسانه های عربی
 
کاریکاتور برای دانستن بهتر

کاریکاتور روز رسانه های عربی

نوشته شده توسط :راز
یکشنبه 4 مهر 1389

رسانه های جهان عرب هر روز ایده های انتقادی خود درباره مسائل مختلف داخلی، منطقه ای و بین المللی را در قالب کاریکاتور بیان می کنند که به برخی از این کاریکاتورها اشاره می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، در کاریکاتورهای امروز اظهارات اوباما در سازمان ملل و مذاکرات سازش بیشتر مورد توجه رسانه های جهان عرب بوده است.

روزنامه عکاظ عربستان

در کاریکاتوری که آنرا به نقل از کالیفرنیا کرونیکل منتشر کرده به بی اثر بودن تحریم ها علیه ایران توجه داشته است. بر این اساس، تحریم ها به دندان مصنوعی و پوسیده تشبیه شده که کارایی خود را از دست داده اند.

روزنامه البیان
نگاهی انتقادی به نظام سرمایه داری در غرب داشته است که تنها تمرکز خود را بر روی ثروتمندان نهاده و مسئله فقر را فراموش کرده است.روزنامه النهار لبنان
با اشاره به تجاوزات روزمره رژیم صهیونیستی و نقض حریم هوایی لبنان، آسمان این کشور را به تصویر کشیده است که در قبضه جنگنده های کوسه مانند صهیونیستی درآمده اند.


الشرق الاوسط
به جانبداری های بی چون و چرای آمریکا از رژیم صهیونیستی توجه داشته است که همه سختی ها را به جان خریده تا مگر آسیبی به این رژیم وارد نیاید.


خبرگزاری فلسطین الیوم
به تناقض موجود در اظهارات ابومازن (رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین) توجه داشته است که اخیرا گفته بود: امنیت اسرائیل، امنیت ماست. در تصویر شهروند گریان فلسطینی دیده می شود که در حال مرور خاطرات اسفبار تجاوزات رژیم صهیونیستی در قانا، جنین، صبرا و شاتیل، جنگ غزه، دیریاسین و .. است که وی را از درک مفهوم اظهارات ابومازن عاجز کرده است.


الوطن عمان
به اظهارات مقامات آمریکایی در نشست توسعه هزاره سازمان ملل توجه داشته است که از طرفی بسیار طولانی بوده و از  سوی دیگر در حل مشکل فقر در جهان هیچ تاثیری نداشته است.


Daily link

درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


آمار وبلاگ:
<